Piątek trzynastego

Zbliża się piątek trzynastego, dla tych którzy nie wierzą w pecha tego dnia zdjęcie dwóch kieliszków. Jeżeli jednak czytają to Ci którzy wierzą w pecha zdjęcie przestawia nieszczęścia zawsze chodzące parami.

Ciekawy jest ten rok 2012, piątek trzynastego występuje w styczniu, kwietniu i lipcu. Niesamowite nagromadzenie pecha na dwunastu kartach kalendarza stanowi to 25%.

trzy piątki trzynastego

Pierwsze zdjęcie przestawione jest w formie zapisanej przez matrycę aparatu. Można użyć różnych narzędzi do edycji i poprawienia efektu końcowego w oczach widza. Jedne zabierają więcej czasu inne mniej, jedne dają większe możliwości inne mniejsze. Aktualnie zastanawiam się nad zakupem narzędzi Topaz Labs. W mniej niż chwilę pozwalają diametralnie odmienić wrażenia jakie widz odbiera patrząc na nasze zdjęcie.

Jeżeli używacie Aperture wystarczy kliknąć drugim przyciskiem myszy wybierając Topaz Fusion Express 2. Następnie jeżeli zdecydowaliśmy się na więcej niż jeden z efektów wybrać właściwy dla danej zmiany.

Aperture to Topaz

Wszystkie efekty Topaz posiadają identyczny wygląd. Po lewej stronie lista efektów, na środku podgląd, po prawej dodatkowe regulacje. W oknie podglądu możemy sprawdzać obraz początkowy, po zastosowaniu efektu lub oba obok siebie. Dokładny opis możliwości przekracza znacznie rozmiary pojedynczego wpisu. Będę stopniowo pokazywał efekty i możliwości poszczególnych składników pakietu. Niecierpliwych zapraszam na strony producenta, znajdują się tam przykłady zdjęć i filmy jak to osiągnąć.

Poniższe zdjęcie jest kopią pierwszego w tym wpisie, po włączeniu Topaz Adjust efekt Spicify i dodatkowo w sekcji dotyk końcowy tonacja. Tylko trzy kliknięcia bez dotykania wielu suwaków, które dają prawie nieograniczone możliwości modyfikacji naszych prac.

 

Każdy z efektów ma swoją cenę i każdy wart jest swojej ceny. Dla członków NAPP na wszystkie produkty Topaz Labs jest 25% zniżki, czyli przy zakupie pełnego pakietu dostajemy upust w wysokości $75. Mamy też możliwość otrzymania 30-o dniowego klucza aktywującego wszystkie funkcje dodatków działających zarówno w Apple Aperture jak i Adobe Photoshop.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s