Świecące naklejki bez flesza

Poniższe zdjęcie przedstawiające załogę Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran w parku serwisowym na Bemowie podczas rajdu Barbórka 2010, mimo niewielkiej prędkości zostało wykonane z panoramowaniem. Pomimo przysłony domkniętej do f9 wszystko poza samochodem wydaje się nie ostre, rozmazane. W rzeczywistości efekt ten jest zależny od czasu naświetlania 1/80 sekundy i ruchu aparatu z obiektywem śledzącego samochód. Poza samochodem który poruszał się w takim tempie jak patrzący na niego obiektyw, wszystko na tym zdjęciu jest delikatne poruszone. Ten efekt dosyć dobrze widać na kołach, które pomimo że samochód sprawia wrażenie jakby stał, obracają się przed oczami widza.

Naklejki na samochodzie wyglądają, jakby przy wykonywaniu zdjęcia była zastosowana lampa błyskowa. Ma ona tę właściwość, że doświetlając nieznacznie kadr w bardzo zdecydowany sposób akcentuje niektóre naklejki. Widać to doskonale na zdjęciu Dominika Kalamusa w galerii autoklub.pl z ubiegłorocznej Pani Karowej. Tym razem zdjęcie było wykonane bez lampy błyskowej, finalny efekt uzyskany został poprzez Topaz Detail 2 efekt Deep Blue Sky.

Następne zdjęcie zostało wykonane dzień wcześniej przed badaniem technicznym, przy padającym śniegu i z lampą błyskową. Widać jednocześnie światło flesza odbijające się w naklejkach wieloryba i płatkach śniegu.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s