Z aparatem na polski stadion nie wejdziesz

Wiele razy miałem wrażenie, że to bzdura której nic nie przebije i jakiś czas potem spotykałem większą. Tym razem tak stało się po przeczytaniu wpisu na swiatobrazu.pl. Znajduje się tam odnośnik do oryginalnej informacji tvnwarszawa.pl. Ciekawi mnie w jaki sposób ochroniarze sprawdzali czy matryca jest zgodna z „przepisami”, przeszli specjalne kursy, może mieli tabelki zawierające wszystkie wyprodukowane aparaty cyfrowe.

Na koniec dwa pytania:

  1. Jaki sens ma dopuszczalność aparatu na podstawie ilości punktów matrycy?
  2. Czy doczekamy się nowych znaków zakazu fotografowania?

p.s. Większość współczesnych telefonów posiada aparaty o matrycach nie spełniających tego przepisu.

 

Reklama

4 comments on “Z aparatem na polski stadion nie wejdziesz

  1. węszę w tym spisek lobby fotoreporterów, którym chleb odbierają fotki przysyłane za free przez pstryakjącą ochoczo, wszechobecną gawiedź czyli jak walczyć z crowdsourcingiem 😉

  2. No niestety trzeba wypracować równowagę między zawodowcami a amatorami. A z fotografią za free w prasie to nie jest dobre zjawisko i Ci, którzy teraz publikują te zdjęcia za darmola potem będą chcieli dostać kasę za następne, bo robią coraz lepsze. Ale wtedy będzie pozamiatane bo nikt im za jedno złamane zdjęcie nie zapłaci – tak to działa i każdy prędzej czy później może się o tym przekonać.
    A co do ograniczenia, to bywały takie na koncertach, tyle że z dodatkowym zastrzeżeniem, że nie optyka nie może być wymienna. Ale jeśli tu tego nie zawarli, to można przynieść starego Canona 1d – 4 megapiksele, ale to profesjonalna reporterska lustrzanka do sportu (robi 8 klatek na sekundę). Ciekawe co by na to powiedzieli?

    • 1d z cała pewnością by zabronili, za sam wygląd i nie ważne że zgodny z głupim zarządzaniem. Sprzęt z całą pewnością najwyższej półki 8 na sekundę, to marzenie dla posiadaczy 5d mk2, jak również niesamowita migawka 1/16000! I to jedenaście lat temu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s