Stop ACTA #4

Czyli po wielogodzinnej debacie.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów | Transmisje on-line.

Wydajność serwerów okazała się niewystarczająca w odpowiedzi na zainteresowanie internautów (obywateli). Dyskusja ciekawa, choć moim zdaniem niektóre wypowiedzi były nie na temat, inne zaś stanowczo za długie. Ciekawym zjawiskiem pokazującym aktualne znaczenie instytucji typu KRRiT i ZAIKS jest obecność kilku niezależnych transmisji tylko jako strumienie internetowe. Żadna telewizja posiadająca koncesję ani komercyjna, ani publiczna, nie zdecydowała się na uczestnictwo w tej formie życia publicznego. Pojawiały się krótkie wstawki i komentarze, ale zabrakło całościowego przekazu, a przecież nie wszyscy dysponują odpowiednio szerokopasmowym łączem.

Wracając do samego ACTA, dobrze że rozpoczęła się dyskusja, zainteresowanie społeczne w tworzenie prawa. Aspektów jest wiele i z całą pewnością w sieci w najbliższych dniach pojawi się sporo wartościowych wpisów.

Reklamy

2 comments on “Stop ACTA #4

  1. Stara prawda mówi: Lepiej późno niż wcale. W ostatnich dniach stało się coś dobrego, znacząca cześć społeczeństwa o ile nie zaczęła aktywnie uczestniczyć, to chociaż zainteresowała się legislacją.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s