533 000

Tytułowa liczba to zwykły licznik. Tyle wskazał po zrobieniu poniższego zdjęcia. Tyle różnych chwil i momentów zamroził i zachował. Jeżeli migawka jest sercem aparatu, tyle razy zabiło – jak do tej pory, niech bije jak najdłużej.

20121230-183832.jpg

Reklama

6 comments on “533 000

 1. Pół miliona kłapnięć migawki? Czy ja dobrze widzę? Nooo to prawdziwa strzelanina prawie jak z użyciem MG42. Ja w swoim pięcioletnim korpusie naliczyłem ledwie 60 tysięcy. Ale to może przez to, że nie przepadam za cyfrowym fotografowaniem i te najważniejsze zdjęcia wciąż powstają u mnie na filmach. No ale na filmach to tym bardziej nie udało mi się zrobić chyba pół miliona klatek – nawet jakbym policzył negatywy od zamierzchłych czasów szkoły średniej. Tak czy owak, życzę w nowym roku kolejnych tysięcy bezawaryjnych naciśnięć spustu migawki.
  I pozdrawiam serdecznie.

  • Ten sprzęt był wcześniej w rękach reportera. Przy fotografowaniu sportu w dwie sekundy robi prawie dwadzieścia klapnięć. Jeżeli nie ustawiasz kadru tylko łapiesz sytuację, szybkość i duży bufor dają szansę trafienia w odpowiedni moment. Niestety przy takiej pracy 95% klapnięć jest do kosza.

   • A no to wszystko jasne! Ci reporterzy to mają ciężki kawałek chleba, a jeszcze trudniej ma ich sprzęt 😉 A tak nominalnie, to jak Nikon szacował trwałość migawki w tym modelu?

   • Znaczy migawka ile miała przepracować już przepracowała i to z górką. Jednak jako użytkownik Nikonów od dziesięcioleci mogę spokojnie stwierdzić, że jest duża szansa osiągnięcie przynajmniej trzykrotności nominalnych wartości. Lubię tę solidność. Wyciągam z torby sprzęt z lat osiemdziesiątych, czy siedemdziesiątych XX w. i bezproblemowo fotografuję. Swoją drogą ciekawe, jak będzie z tymi cyfrowymi wynalazkami. Też dadzą radę choćby dwadzieścia lat popracować?

   • Zobaczymy za kilkanaście lat. Na dzisiaj można powiedzieć że najwyższa półka w Nikonie trzyma poziom dawnych eFek, jak długo – czas pokaże.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s